Tilbakemelding på Be Yoga lærerutdanningen
- Jannice Strand
- 14. sep.
- 2 min lesing

Da jeg meldte meg på 200H YTT med Jannice hos Be Yoga Academy, var det med skrekkblandet fryd. Det føltes helt riktig i kroppen - samtidig var jeg redd for at perfeksjonisten i meg skulle ta over.
Men det tok ikke lang tid før jeg skjønte at denne utdanningen var helt annerledes enn noe jeg hadde vært med på før. Her er det plass til hele deg - akkurat slik du er. Uansett bakgrunn, erfaring eller dagsform. Har du en tøff dag, kjenner deg sliten eller går gjennom noe vanskelig, blir du sett og holdt. Du blir utfordret samtidig som det er ekte, trygt og nært.
Utdanningen gir deg en dyp innføring i anatomi, asana, filosofi og undervisning - men kanskje viktigst av alt: du lærer å lytte innover. På ordentlig.
Du blir kjent med kroppen din på nye måter, og oppdager sider ved deg selv du kanskje ikke har møtt før. Det er både faglig sterkt og personlig transformerende. Det er balanse mellom læring, praksis og integrasjon. Du utvikler deg - ikke bare som yogi eller lærer, men som menneske.
Det beste av alt er reisen du gjør med din egen praksis og i fellesskapet med de andre deltakerne. Det skapes bånd for livet.
Jeg er dypt takknemlig for Jannice, menneskene jeg møtte og denne utdanningen. Jeg har ikke angret et sekund.
Dette er noe du må oppleve for å virkelig forstå - men jeg anbefaler det helhjertet, enten du ønsker å fordype deg i din egen praksis, eller drømmer om å undervise.
Det er en reise som forandrer deg. Du kommer ut som en ny versjon av deg selv: mer til stede, mer forankret, med dypere kontakt med kroppen, sinnet og livet.
Etter 200H visste jeg at jeg ville fortsette, så jeg meldte meg på 300H videreutdanning sammen med flere fra samme kull. Nå skal jeg begynne å undervise på Be Yoga - og sirkelen er komplett.
Hvis du kjenner at denne utdanningen kaller på deg: Go for it. Du vil ikke angre.





Kommentarer