Yogalærer Elise Jansen
- Jannice Strand
- 14. okt. 2017
- 2 min lesing

Vi er så stolte over å kunne ha så FANTASTISKE yogalærere i vårt Be Yoga Team!!! (E-RYT 200/500) har sin bakgrunn som sertifisert Yogaworks lærer og har undervist i over 10 år med har flere andre yogautdannelser under beltet. Hun er blant annet utdannet som Advanced Relax and Renew® Trainer av Judith Hanson Lasater. De siste årene har Elise fordypet seg i MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) og har funnet at de to sistnevnte praksisene, kombinert, gir et utrolig resultat. Slik oppstod Mindful Restorativ Yoga som en videreutvikling av restorative yoga slik den blir undervist fra både Iyengar og Mindfulness-tradisjonen.
Elise er også Nevrogen Yogalærer, en av 19 på verdensbasis – en praksis som kombinerer Tremor / Trauma Release Exercises med Yoga.
Inner Axis Teachers Immersion med Max Strom, London 2017
Myofascial Release Immersion / TTC – 25 timer – for Yoga med Tiffany Cruickshank, London 2017
Yoga, Mindfulness, Neuroscience, Psychology + the Body (100-timer) med Bo Forbes (PsyD)
Yoga Medicine 500-timer med Tiffany Cruikshank (under utdannelse)
Advanced Relax and Renew, Restorative Yoga Teacher Training med Judith Lasather, London 2016
MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction – OASIS Institute – Irland (under utdannelse)
ISHTA Yin-yoga module 1 – TTC med Ulrika Norberg, January 2015
Yogaworks 500-hours professional studies, Oslo 2013. Yogaworks Certified June 17th 2013
Relax and Renew, Restorative Yoga Teacher Training med Judith Lasather, London 2013
Prenatal Teacher Training med Basia Lipska 2012
Yoga Swing Teacher Training 2012 (Areal Yoga with Iyengar Technique)
Pranayama workshop/ Personal Pranayama practice gitt av Shri O. P. Tiwari/ Shri Sudhir Tiwari (Kaivalyadham Yoga Intstitute, India) 2011 – today
Flere fordypningsstudier/ Teacher Intensives med David Life, Sharon Gannon og Yogeswari, (Jivamukti Yoga-method) (2006-2012)
Asthanga Yoga Teacher Training (1st. series) med David Swendson, Berlin, 2011.
Yogaworks Teacher Training (200 hours, Yoga Alliance Reg.) 2009
Ettårs fordypningsstudier i Iyengar Yoga med Faeq Birya, Paris 2008 TREMOUR/TRAUMA RELEASE EXERCISES – TRE
Level 1 oppstart/kurs – Mai 2014, London med Steve Haines
Level 1 sertifisert – Oktober 2014, London av Steve Haines – Sita Pettersen (mentor)
Level 2 oppstart/kurs – Oktober 2014, London med Steve Haines
Level 2 sertifisering – under utdannelse…
Neurogenic Yoga TTC – under utdannelse
Commentaires